René mládenca príhody a skúsenosti so zakladaním akvária

Diskusia o nádržiach, filtrácii, osvetlení a celkovom zariaďovaní nádrže s cichlidami

René mládenca príhody a skúsenosti so zakladaním akvária

Poslaťod myscho15 » Uto 24. Nov 2015 6:41:45

Zdravím,

jedného krásneho dňa som som vstal a rozhodol som sa, že si splním svoj detský sen a kúpim si akvárium, bolo to asi pred týždňom a pol. Kúpil som si dve menšie akvária a do nich Betty - bojovnice... žijú darí sa im výborne...

Včera ráno som vstal, že im skočím kúpiť nejakú dekoráciu do akvaristiky... kúpil som, a k tomu ešte aj 120l akvárium značky Juwel Rio, piesok nejaké dekorácie, zodpovedajúcu chémiu na elimináciu chlóru a starter pack nejakých baktérií, a samozrejme ryby... Cichlidy - 9ks a jedného prísavníka. Africké cichlidy.

Spomínaná chémia:
Tetra Safe Start
Tetra Aqua Safe

Problém je v tom, že ako som akvárium založil tak tá voda bola trošku kalná/resp mútna a povedal som si, že to filter zvládne ale ako sa mi zdá nezvláda to... vedeli by ste mi poradiť čo s tým? Pre info prikladám fotku. Možno to na tých fotkách nieje zrejme ale tá voda proste nieje priezračná ako niekde v akvaristike resp na videách na youtube.

Podložie je z bieleho kremičitého piesku z Akvaristiky. Tie pórovité kamene som zatiaľ odstránil, zohnal som ešte jeden externý filter Tetra EX 800 od včera vlastné idú obidva ale kvalita vody sa nezlepšila.

Vopred veľmi pekne ďakujem za odpovede.
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
myscho15
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto 24. Nov 2015 6:32:06
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Reklama

Re: René mládenca príhody a skúsenosti so zakladaním akvária

Poslaťod Slafo » Ned 01. Jan 2017 20:12:17

no tie ryby si tam dúfam nedal hneď ako si tam dal piesok a vodu !? a ten piesok treba pred použitím premyť a niekoľko dni nechať akvárium po naplnení len tak aby sa stabilizovala voda a prebehli chemické reakcie až potom tam vpustíme rybičky. Ale ináč to čo si urobil ty urobil asi každý začiatočník. ps. : aj ja ale vtedy sme ešte na Slovensku nemali internet, takže najprv poriadne študuj a až potom akvárium buduj :) prejem veľa úspechov pri chove.
Slafo
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Sob 29. Aug 2009 12:11:26
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time


Späť na Zariaďovanie nádrže pre cichlidy


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia